Modernizacja cmentarnych studni zakończona !

Gustowne, funkcjonalne i bezpieczne na cmentarzach przy ul. Świdnickiej i Olszowej w Strzegomiu.

Tak użytkownicy oceniają nowe studnie, które pojawiły się na cmentarzach przy ul. Świdnickiej i Olszowej w Strzegomiu. Marta Zięba, prezes Zakładu Usług Komunalnych zapowiada, że to nie koniec zmian.

Temat przycmentarnych studni wywołaliśmy pod koniec ubiegłego roku, kiedy to mieszkańcy informowali nas o tym, że te nie odbierają wody i powodują podmakanie nagrobków. W trybie interwencji zawnioskowaliśmy do właściciela, czyli gminy Strzegom, aby dokonać modernizacji przestarzałego systemu – tłumaczy Marta Zięba, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu.

Gmina Strzegom sfinansowała prace, polegające na pogłębieniu studni, wymianie zużytych elementów i założeniu instalacji chłonnych. W sumie odnowione zostały 4 studnie na cmentarzach przy ul. Świdnickiej i Olszowej.

Przeprowadziliśmy także szereg prac wizerunkowych, związanych z utwardzeniem terenu, położeniem kostki i instalacją estetycznych krat z metaloplastyki, aby do wnętrza studni nie trafiały odpady. W najbliższych dniach wymienimy tymczasowe krany, które posadowimy wyżej, aby mieszkańcy mogli w wygodny sposób czerpać wodę – dodaje Marta Zięba.

Do tej pory, problemem były śmieci, trafiające do wnętrza studni, które zatykały instalacje chłonne. Zarządca cmentarzy prosi, aby nie dopuszczać to takiej sytuacji, ponieważ spowoduje to ponowne podmakanie gruntu.

Jak zapowiada prezes ZUK, w planach są kolejne inwestycje związane z modernizacją cmentarzy w gminie Strzegom, a wszystko dla podniesienia poziomu estetyki obiektów.

Inwestorem prac była gmina Strzegom, a wykonawcami: Zakład Usług Komunalnych w Strzegomiu, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hajduk Kazimierz Hajduk oraz RSW Ślusarstwo Żółkiewka.

Źródło
NASZ STRZEGOM PLSTRZEGOM PL
Back to top button