Modernizacje cmentarnych studni

Pomimo modernizacji, cały czas studnie były dostępne...

Standard pracy komunalników w dobie epidemii koronawirusa, nowości w usługach funeralnych oraz problem z przycmentarnymi studniami były jednymi z tematów Rozmowy Dnia, której gościem była Marta Zięba – prezes Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu.

Temat przycmentarnych studni wywołaliśmy w zeszłym roku, w listopadzie, kiedy to mieszkańcy informowali nas o tym, że te studnie nie odbierają wody i powoduje to podmakanie nagrobków. Okazało się, że instalacje były przestarzałe i na tej podstawie zawnioskowaliśmy do właściciela, czyli gminy Strzegom, aby położyć priorytet na modernizację systemu. Obecnie przeprowadziliśmy prace polegające na pogłębieniu studni, założeniu instalacji chłonnych.

Na dzień dzisiejszy są założone betonowe kręgi i miło mi poinformować o tym, że nawet na chwilę nie za przestaliśmy funkcjonowania tych studni. Pomimo tej modernizacji, cały czas były one dostępne dla odwiedzających cmentarze – powiedziała na antenie Marta Zięba.

W okolicach studni trwają jeszcze prace wizerunkowe, związane z utwardzeniem terenu i położeniem kostki granitowej. Ponadto studnie będą zabezpieczone estetycznymi kratami, aby do ich środka nie trafiały śmieci i inne odpady.

W rozmowie pojawił się także wątek wojny, którą Zakład Usług Komunalnych prowadzi z niefrasobliwymi mieszkańcami, podrzucającymi tzw. domowe śmieci do koszy ulicznych.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:

 

Źródło
Radio Sudety 24
Back to top button