Koniec z całodobową opłatą za parking !

Koniec z całodobowym pobieraniem opłat za parkowanie i drakońskimi karami za brak biletu na parkingu przy u. Św. Anny w Strzegomiu. Od 6 maja br. zarządca, czyli Zakład Usług Komunalnych w Strzegomiu ujednolicił zasady użytkowania miejsca postoju ze strefą płatnego parkowania w mieście.

– Zasady na tym parkingu już od dawna doskwierały mieszkańcom. Mylące było to, że parkometr wygląda tak samo, jak w całej strefie płatnego parkowania, stąd użytkownicy wprowadzeni w błąd wizualną formą nie kupowali biletu w dni powszednie po godzinie 18.00 i w weekendy, a za to byli obciążani karami w wysokości 50 zł. Doszłam do wniosku, że trzeba te zasady ujednolicić z tymi, które obowiązują w strefie – tłumaczy Marta Zięba, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu.

Pomysł wydaje się dobry dla pacjentów położonej nieopodal przychodni zdrowia, czy rodziców odwożących dzieci do szkoły nr 4. Teraz na parkingu administrowanym przez ZUK można pozostawić pojazd nieodpłatnie od godziny 18.00 do 10.00 rano w dni powszednie i weekendy. Opłaty obowiązują zgodnie z zasadami panującymi w strefie płatnego parkowania, czyli w dni robocze od godziny 10.00 do godziny 18.00.

Przypomnijmy, że do tej pory za brak biletu była nakładana na użytkownika opłata w wysokości 50 zł. Teraz kara za brak biletu będzie wynosiła 15 zł pod warunkiem, że zostanie uiszczona w terminie do 2 dni od wezwania. Po upływie 2 dni, kwota opłaty wzrośnie do 50 zł.

Źródło
NaszStrzegom PL
Back to top button